Regionalne Centrum
Edukacji Ekologicznej

www.eko.luban.com.pl
Menu
Edukacja
Ekologia
Medioteka
Konkursy
Imprezy
 
Księga gości
 

Zapraszamy do skorzystania z naszej księgi gości. Wyraź swoją opinie na temat działalności RCEE lub innych tematów związanych z ta stroną i ekologią dodając wpis.

Ostatnio zrobiliśmy pewne czystki w księdze gości. Nie będziemy akceptowali wpisów podejrzanych o to, że jedynym ich celem jest pozycjonowanie strony autora - ocena będzie subiektywna.
Jeżeli masz ciekawą stronę związaną w taki czy inny sposób z ekologią prosimy o kontakt mailowy.

Lubaniak 03-06-2014 14:20
Witam.Obecnie w parku na Kamiennej Górze otoczono taśmami Straży Miejskiej dąb,prawie 300-letni Pomnik Przyrody "Wilhelm".Podobno owe drzewo ma być wycięte z powodu zagrożenia jakie stwarza.Ciekawe jakie stanowisko przyjęło w tej sprawie Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej?.

seweryn 13-12-2013 11:48
Z niepokojem przeczytałem informację o nielegalnej wycince lasu liściastego! na terenie gminy Leśna. Na prywatne zlecenie firmy (za którą stała jakaś kobieta) wycięto 1,5 ha lasu bez pozwolenia i to poza jej terenem. Z tego co widać z relacji TV, był to las młody, złożony z cennych gatunkowo drzew liściastych, w tym dębów i lip. Grzywna 150 tys. zł jest dramatycznie niska, kwota ta nie pozwoli nawet na ponowne obsadzenie wykarczowanego terenu. Grzywna powinna być adekwatna do strat, a te na oko są wyższe niż 1 mln. zł. Poza tym grzywna jest tylko formą rekompensaty za szkody, nie karą. Proszę o dopilnowanie, by "kobieta" została ukarana z całą surowością prawa, gdyż swoim działaniem wyrządziła ogromne szkody społeczne (absolutnie niedopuszczalny jest wyrok w zawieszeniu).
Strona: http://tvp.info/informacje/polska/wycinka-tysiecy-drzew-przez-pomylke/13303545

stone sinks indonesia 27-07-2013 19:49
Podobno lubańskie Centrum Utylizacji Odpadów jest ekologiczne,ale tylko podobno.Proszę się przejść wokół owego Centrum,i zobaczyć ile różnego rodzaju worków foliowych i tzw.zrywek tam wywiało poza siatkę ogradzającą i teraz "ozdabia" krzaki i chaszcze traw na dawnym poligonie.
Strona: http://www.Lux4home.com

lukas 11-04-2013 20:24
Strona jest super

RCEE 28-03-2013 11:28
Drogi Uczestniku Konkursu. Z przyjemnością zostałyby umieszczone w kalendarzu na 2013 rok zdjęcia uczestników a nie organizatorów konkursu, gdyby były to zdjęcia nadające się na strony styczeń i luty. Bardzo dużo otrzymujemy zdjęć wiosennych, letnich i jesiennych, ale zimowych jakoś nikt nie ma ochoty wykonywać. Dlatego musimy się posiłkować zdjęciami z archiwum RCEE. Mamy nadzieję, że przygotowując kalendarz na 2014 rok ze zdjęć tegorocznego konkursu fotograficznego nie będziemy mieć takich problemów.
Pozdrawiamy. Organizatorzy
Strona: http://www.eko.luban.com.pl

uczestnik konkursu 23-02-2013 12:26
Jestem uczestnikiem konkursu "Przyroda Lubania z historią w tle"
I mam jedno pytanie: Czy w kalendarzu na rok 2013 promującym właśnie ten konkurs (widnieje napis AUTORZY ZDJĘĆ: LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PRZYRODA....") nie powinny zostać umieszczone zdjęcia uczestników, a nie ORGANIZATORÓW!!!

Mario 21-06-2012 12:12
Swietnie że jest taka strona z takim zasobem informacji. Ekologia to pojecie, które jeszcze jednak w Polsce kuleje, dlatego liczymy na to że dzięki takim stronom jak tak ludzie zaczną mieć swiadomość wartości przyrody
Strona: http://www.lux4home.pl/

GośćWrocek 15-06-2012 11:45
Fajna strona. Przeczytałam artykuł o dokarmianiu ptaków w mieście. Najchętniej bym go wysłała do każdego mieszkańca w moim bloku. Mieszkam we Wrocławiu. Od jakiś 2 lat mamy problemy z obrzeżkami. W tym roku administracja organizowała opryski na te pasożyty ale nadal są na klatkach schodowych. Gołębie gnieżdżą się dosłownie wszędzie: na balkonach, klatkach schodowych,parapetach,wlatują nawet do mieszkań. Ale niestety bardzo ciężko jest przekonać ludzi żeby przestali karmić te ptaki. To jak walka z wiatrakami. Niewiem w jaki sposób radzić sobie z tymi ludźmi. A w administracji też sami za bardzo nie wiedzą jak sobie radzić z całą tą sytuacją. Pozdrawiam

Lubaniak 15-04-2012 14:25
Do @"gość w Lubaniu".
Faktycznie masz rację.Napisałem o dawnych poligonach,a rzeczywiście aż tam one nie sięgały.Dzięki za czujność.Ale fakt pozostaje faktem że owe "ekologiczne" śmietnisko "upiększa" zrywkami pobliskie nieużytki.I nie są to śmieci podrzucone przez okolicznych mieszkańców.Proponuję samemu się przejść w koło śmietniska,i zobaczyć na własne oczy,jak to wygląda,a nie będzie wątpliwości.Pozdrawiam.

gość w Lubaniu 06-04-2012 11:38
Odniosę sie do Lubaniaka . Z tego co się orientuję to składowisko w żaden sposób nie sąsiaduje z byłymi poligonami. Może jednak Lubaniak zauważy,że śmieci na poligonie "organizują" ludzie a reszte dopełnia wiatr i zwierzęta .
A po za tym zdrowych Świąt

<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] >>

 
Postów: 70 Stron: 7
 

Artykuły
Subskrypcja
Jesteśmy partnerem
WFOŚiGW
  [523524] 0.039
Designed by:
ver. 2.5.1