Regionalne Centrum
Edukacji Ekologicznej

www.eko.luban.com.pl
Menu
Edukacja
Ekologia
Medioteka
Konkursy
Imprezy
 
Newsy RCEE
 

Informacje o wydarzeniach związanych z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej.

  Festiwal Nauki
29 października w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju na II. Festiwalu Nauki spotkali się uczniowie lubańskich szkół. Festiwal zorganizowało Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Ideą tej imprezy jest zaangażowanie uczniów starszych do przekazania wybranej wiedzy uczniom młodszym. Jest to także okazja do zaprezentowania się nauczycieli, którzy w tym przypadku pełnią funkcje promotorów. Tegoroczna propozycja pod hasłem „Zdobycze techniki a przyroda” została skierowana do nauczycieli fizyki i techniki.
Na zaproszenie odpowiedzieli nauczyciele z dwóch szkół: Gimnazjum nr 2 - promotor Sylwia Kucharczyk z 7. prezenterami i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL - promotorzy, Grażyna Redźko i Marek Woroniec z 5. prezenterami.
W czasie Festiwalu uczniowie klas szóstych Szkół Podstawowych, nr 3 i nr 4 poznali sposoby wykorzystania zjawiska elektryczności oraz związane z tym problemy ochrony przyrody i środowiska.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 przygotowali prezentację multimedialną połączoną z prezentacją doświadczeń. Dzięki wykorzystaniu przez nich mini kamery wszyscy widzowie mogli śledzić także na ekranie to, co działo się podczas przeprowadzanych doświadczeń. Prezenterzy z ZSP im. KZL przygotowali materiał multimedialny o elektrowniach wodnych i elektrowniach atomowych. Szóstoklasiści musieli też zmierzyć się z zagadkami, na które odpowiedzi zawarte były w prezentacjach. Łatwe to było tylko dla tych, którzy uważnie słuchali i patrzyli.
W nagrodę za włożoną pracę, i co tu ukrywać pokonanie ogromnej tremy, prezenterzy i ich promotorzy otrzymali pięknie wydane książki o Karkonoszach. Poszczęściło się też szkołom podstawowym, które oddelegowały swoich szóstoklasistów, ponieważ wzbogaciły one swoje biblioteki o wymienioną pozycję.
W imprezie uczestniczyło 127 osób (106 uczniów klas szóstych, 4 nauczycieli, 12 prezentujących, 3 promotorów, 2 pracowników RCEE).
RCEE dziękuje pracownikom Łużyckiego Centrum Rozwoju za udostępnienie i przygotowanie sali oraz urządzeń audiowizualnych.

RCEE 05-12-2007 07:39

  Wyniki konkursów
Z przyjemnością i przeprosinami za opóźnienia prezentujemy wyniki ostatnich konkursów:
Wyniki wszystkich rozstrzygniętych konkursów znajdują się w dziale Konkursy
RCEE 29-11-2006 12:08

  Duża aktualizacja
Na stronie pojawiło się wiele nowych materiałów związanych z działalnością RCEE. Uzupełniony został dział Edukacja oraz Ekologia. W głównym menu pojawił się link Publikacje - prezentowane tam są opracowania stworzone przez lub przy udziale RCEE.
Dodaliśmy również jeden artukuł o grzybobraniu.
Zainteresowanych wynikami konkursów w roku szkolnym 2003/2004 odsyłamy do działu Wyniki konkursów.
Agnieszka Wierzbicka 23-08-2004 16:09

  Aktualizacja strony
Nowa wersja strony doczekała się publikacji. Prace trwały już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz udało się je zakończyć. Było to spowodowane zmianą serwera obsługującego stronę i przygotowaniem nowej wersji strony. Większość materiałów jest przeniesiona z wersji poprzedniej, część została usunięta a pewna ilość dodana.
Obecnie pracujemy nad kolejnymi partiami materiałów, które powinny pojawić się w ciągu kilkunastu dni na stronie. Jak widać niektóre linki są jeszcze nieaktywne - to się zmieni niedługo.
Planujemy rozszerzenie kilku elementów strony o dodatkowe funkcje (np komentarze do artykułów).
Zapraszamy do lektury i odwiedzania nas, na pewno znajdziecie tutaj coś co was zainteresuje.
Dla zainteresowanych nowościami jest możliwość subskrypcji.
Agnieszka Wierzbicka 04-04-2004 02:44

 
Dzisiaj jest: 17-07-2019
 

Artykuły
Subskrypcja
Jesteśmy partnerem
WFOŚiGW
  [523524] 0.0107
Designed by:
ver. 2.5.1